Michal Ruš - spolupráce

Patřím mezi fotografy, pro které je fotografie spíše koníčkem a radostí než obživou. Pro mě je stále nejdůležitější volná tvorba. Nesvazuje mě, nikam nehoní a já se tak mohu soustředit přesně na to, co je pro mě ve fotografii důležité. Dělám tak radost nejen sobě, ale doufám že i mému okolí.

PORTRÉT, AKT
Koho hledám?

Je to snadné. Všechny ty, kteří se nebojí fotoaparátu, mají chuť tvořit něco zajímavého a nevšedního, nebojí se povolit uzdu své fantazii (a přijmout i tu mou) a třeba mít i smysl pro humor. Nemusíš být profi modelkou. Stačí mít jen chuť tvořit něco zajímavého. Vše ostatní přijde samo:-)

Místo focení

Pro klasický portrét je ideální a nejpřirozenější fotografovat u portrétovaného doma, kde se cítí dobře a dokáže se uvolnit. Mám rád exteriéry. Zajímavé exteriéry nebo interiéry se zvláštní, nevšední a třeba i mystickou atmosférou. Pro akt a detail v aktu dávám raději přednost domácímu ateliéru a domácí atmosféře. Upřednostňuji denní světlo a přirozenost. Používám digitální a klasickou techniku.

Cena

Hledám spolupráci ve formě TFP. Což znamená, že vy nebudete nic platit za mou práci a čas, jen cenu spotřebního materiálu a tisk. Ale i zde záleží, jak se spolu dohodneme. Vše by mělo směřovat ke vzájemné spokojenosti. Hlavní by mělo být to, že spolu budeme tvořit něco, co oba opravdu chceme a z čeho oba budeme mít radost.

Jak se připravit na focení?

Po dohodě co a jak budeme spolu fotit je dobré si přinést vlastní oblečení. Základ! Přeci jen jsem chlap a já si šatník moc nepěstuji. Nehledě na to, že má postava má komickou velikost. Líčení nechávám na modelce (po vzájemné dohodě). A pak již stačí si přinést dobrou náladu a úsměv.

KONĚ A ŽIVOT KOLEM KONÍ

Nějaký čas jsem u koní žil a naprosto mne chytli. Nemyslím za zadnici, ale za srdce. A díky fotoaparátu mám nyní o důvod víc se k nim vracet. Láká mě fotit nejen samotné koně, ale i život a hlavně práci kolem nich. Pokud chcete fotografie vašich koní, nebo jen máte chuť ukázat díky mým fotografiím, jaký je právě u vás život u koní, stačí se mi ozvat.

FOTOGRAFIE ŘEMESEL A KONÍ, ŽIVOT NA STATKU

Téma řemeslo je lákavé a zajímavé. Zvláště atmosféra kolem. Tradiční řemesla již nejsou moc vidět a to mě mrzí. Provozujete nějaké tradiční řemeslo a potřebujete fotografie (propagace atd.). Nebo máte stejný názor jako já a rádi by jste spolupracovali? Stačí se ozvat.

FOTOGRAFIE RODINNÁ, FOTOGRAFIE DĚTÍ

Nepovařuji se vyloženě za "rodinného fotografa", ale pokud se vám líbí můj styl a chcete mít fotky právě z mého fotoaparátu, tak se určitě dohodneme. Fotografuji převážně portréty žen, rodinné portréty (páry, těhotenství, děti). Viz. ceník.

CENÍK
Ceny pro focení rodinných portrétů (páry, těhotenství, děti), fototesty modelek (booky)

Informace o ceně na e-mailu: p@michalrus.cz